KPS iletken çift cidarlı borular, Etanol’ün statik elektrik oluşturma potansiyeli için mümkün olan en yüksek güvenlik seviyesini sağlar

OPW, Lider Isıtma Ağı Için Özel Borulama Çözümü Sağladı

KPS iletken çift cidarlı borular, Etanol’ün statik elektrik oluşturma potansiyeli için mümkün olan en yüksek güvenlik seviyesini sağlar

Projeye Genel Bakış

Özel ısıtma ağlarının tasarımı, inşası ve işletiminde bir endüstri lideri için zorlu bir bölgede Rennes, Fransa’da ısıtma projesi gerçekleştirdi. KPS ve Fibrelite ürünleri, projeye özel KPS bağlantı parçaları da dahil olmak üzere ideal çözümü sağladı.

Sorun

Güvenlik ve verimlilik ile ilgili zorunlu prosedürlere uygunluğunu sağlamak için, 8 x 100.000 litre dizel depolama tanklarına yönelik yenileme ve geliştirme çalışmalarının, kısıtlı inşaat süresi içinde yapılması gerekiyordu.

Mevcut dar çelik sumplar için ısmarlama boru tesisatı gerekliydi. Bu, standart ürünler tedarik edebilen boru tedarikçileri için genellikle bir sorun teşkil eder. Ayrıca Fibrelite havalandırma geçiş karteri de gerekliydi.

OPW, projeye özel bir KPS borulama çözümü sağladı

Çözüm

OPW, hem müşteriye hem de bu proje üzerinde çalışan teknik ekibe danıştıktan sonra, mevcut çelik tanklarda değişime ihtiyaç duymayan özel bir KPS borulama çözümü sağladı. Çözüm, giriş körüğü (KP TM125/110SC-C) ile birleştirilmiş entegre bir çift cidarlı sonlandırma tertibatını içeriyordu ve talep edilen genel düzenleme çizimleri, tasarım sürecinin her aşamasında müşteriye sağlandı.

Nefeslik alanına kolay erişim sağlamak için müşteri, Fibrelite geçiş sumplarını belirledi. Ismarlama nefeslik geçiş sumpları, su geçirmez bir çözüm sağlayan S11-2-VENT iki nefeslikli bir sistemdi.

Fibrelite nefeslik metale geçiş sumpı, KPS tek cidarlı emişli sisteme ve çift cidarlı emişli sisteme kolay erişime olanak sağladı (resimde)

Sonuç

Tüm ürünler, sahadaki kurulum işlerinin aksamasını minimize ederek, kısıtlı inşaat süresi içinde sahaya tedarik edildi.

KPS boruları ve Fibrelite sumpları, kompakt ve uzun vadeli bir çözüm sağladı. KPS boruları, yakıt geçişinin etkin çapı ile kompakt dış çap arasında mükemmel bir orana izin vererek, gerekli kazı işlerini azalttı ve elektrostatik olarak güvenli olan KPS iletken borular, Etanol’ün statik deşarj potansiyeli için mümkün olan en yüksek güvenlik seviyesini sağladı.

Fibrelite’nin uzun ömürlü su geçirmez nefeslik sumpları ve KPS iletken boruları

Bu, Fransa’nın Rennes bölgesinde gerçekleştirilen ısıtma sistemi iyileştirme projesiydi