KPS boruları, bu yeni Maxol AdBlue üretim tesisi için mükemmel çözümü kanıtladı

KPS, Maxol AdBlue Üretim Tesisi Için Kolay Kurulumlu Sıfır Kaçaklı Boru Sistemi Çözümü Sunuyor

KPS boruları, bu yeni Maxol AdBlue üretim tesisi için mükemmel çözümü kanıtladı

Projeye Genel Bakış

Petroleum Installations Solutions, İrlanda’daki yeni bir Maxol AdBlue üretim tesisi için güvenilir, kurulumcu dostu çift cidarlı bir boru tesisatı sağlamak için KPS’ye başvurdu.

Geniş bir yelpazede bağlantı parçasına sahip bir boru tesisatı gerekliydi

Bu projenin sıkı bir yapım programı vardı, bu nedenle kurulum süresi çok önemliydi

Uzun vadeli sıfır kaçak sistemi gerekliydi

Sorun

Boru tesisatını tedarik etmek ve kurmakla görevli şirket olan Petroleum Installations Solutions, yeni bir Maxol AdBlue üretim tesisi için uzun vadede sıfır kaçak hedefini gerçekleştirmek için güvenebileceği çift cidarlı bir boru sistemine (90 mm 3” ve 63 mm 2”) ihtiyaç duyuyordu. Tesisin yerleşimi nedeniyle, sıkı dirsekler ve tanklara ve çelik borulara geçişler dahil olmak üzere çok çeşitli bağlantı parçalarına sahip bir sistem gerekliydi. Bu projenin de sıkı bir yapım programı vardı, bu nedenle kurulum süresi çok önemliydi.

Petroleum Installations Solutions, pompa alanı projelerinden KPS boru sistemine zaten aşinaydı ve kurulumunda çok sayıda boru tesisatçısı eğitti, bu nedenle bu proje için bir çözüme ulaştılar.

KPS boru sistemi tesisatçılar için tasarlanmıştır, maliyeti ve montaj süresini azaltır

Çözüm

KPS’nin ön bariyerli (tek duvarlı) 90mm 3” ve 63 mm 2” plastik polietilen boru tesisatı mükemmel çözümü sağladı.

Petroleum Installations Solutions ve KPS, bir dizi istasyon pompa alanı sahasında birlikte çalışmışlardı ve KPS boru sistemi, güvenilirliği ve kolay elektrofüzyon kurulumu hakkında bilgi sahibiydiler. Kurulum ekipleri de daha önce KPS’den yerinde ve sınıfta eğitim aldı.

KPS teknik ekibi, KPS’in paslanmaz çelik geçiş malzemeleri ve kısa yarıçaplı dirsekler de dahil olmak üzere geniş bağlantı malzemeleri yelpazesini kullanarak çizimler oluşturmak için Petroleum Installations Solutions ile birlikte çalıştı ve kurulum boyunca ekibe, kurulum öncesinde, sırasında ve sonrasında saha ziyareti de dahil olmak üzere destek verdi.

Bu proje için KPS borularının temel özellikleri

  • Kurulumcu için tasarlandı: maliyet ve kurulum sürecini azaltır
  • Kompakt bağlantı parçaları, dirsekler ve t dirsekler
  • 25 yılı aşkın süredir denenmiş ve test edilmiştir
  • EN 14125, ATEX 137, EN 13463-1 ve diğer birçok ülkeye özel standart onaylar
  • Sıfır sızdırma
  • Tam teknik destek
  • Paslanmazdır

Kurulumun planlanandan önce yapılması hedeflendi

Sonuçlar

Kurulum, planlanandan önce gerçekleştirildi ve Petroleum Installations Solutions, hem pompa alanlarında hem de yüksek performanslı boru tesisatı gerektiren diğer endüstrilerde yeni projeler için KPS boru tesisatını tercih etmeye devam ediyor.

KPS teknik ekibi, KPS’nin kapsamlı bağlantı parçalarını kullanarak çizimler oluşturmak için Petroleum Installations Solutions ile birlikte çalıştı

KPS boruları yüksek yoğunluklu polietilenden yapılmıştır ve yakıtın sızmasını önlemek için kaplamalar içerir